Nieuws
Van Loon Vlees publiceert haar MVO jaarverslag van 2012
NVWA ondertekent convenant Riskplaza
06 juni 2012
Op 4 juni hebben het Productschap Akkerbouw en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) een convenant over Riskplaza ondertekend.
Hierin staan afspraken over de beheersing van de voedselveiligheid van grondstoffen. RiskPlaza is het eerste sectorale voedselveiligheidssysteem waarvoor de NVWA een convenant sluit. Met de ondertekening van het convenant is de rol van RiskPlaza en de RiskPlaza-audit+ in het overheidstoezicht geformaliseerd.
Er is afgesproken dat producenten in de levensmiddelenindustrie die een RiskPlaza-audit+ met goed gevolg hebben doorlopen, minder frequent door de NVWA worden gecontroleerd. Daarnaast is een grote groep afnemers van deze producenten niet verplicht om de door de NVWA opgelegde inkoopverificatie op de voedselveiligheid van grondstoffen uit te voeren. Deze verminderde toezichtlast is mogelijk doordat de inhoud van de databank RiskPlaza door zowel de NVWA als het betrokken bedrijfsleven als een zogenoemde gezamenlijke waarheid wordt gezien. Daarmee is een bijzondere situatie ontstaan, want het gezamenlijke gebruik door overheid en bedrijfsleven van een databank over voedselveiligheidsrisico's is uniek in de wereld.
Riskplaza is een databank met informatie over de voedselveiligheid van ingrediënten. In de databank is informatie te vinden over de gevaren die aan ingrediënten kunnen kleven en de beheersmaatregelen die genomen worden om deze gevaren te beheersen. De informatie uit RiskPlaza wordt onder andere gebruikt voor het RiskPlaza-audit+-systeem. Met dit systeem kunnen levensmiddelenbedrijven door middel van een aanvullende audit bovenop het al aanwezige voedselveiligheidscertificaat (HACCP, IFS, BRC, ISO 22.000, FSSC 22000 of een goedgekeurde hygiënecode) aantonen dat de mogelijke gevaren van ingrediënten worden beheerst.
Bron: www.consudel.nl



